Docházka   |   Přístupový systém   |   Vyvolávací systémy   |   Kontakty    

Podpora 24/7

Technik :

Kontakty
Tel: 220 770 100
220 770 100

Jak postupovat při výběru docházkového systému

Kritéria pro výběr docházkového systému

Lidský faktor a prostředí hrají roli při určení typu snímacích prvků, tj. zda zvolit systém s kontaktními nebo bezkontaktními snímacími zařízeními a identifikačními prvky. Bezkontaktní karty jsou estetické, ale snadno relativně mechanicky poškoditelné. Kontaktní čipy jsou po provozní stránce mnohem odolnější jak proti mechanickému, tak proti chemickému namáhání (kontakt s oleji, prachem, pilinami apod.).

Obecně lze říci, že do kanceláří volí uživatelé obvykle bezkontaktní karty nebo tagy, pro dílny a výrobní provozy jsou obvykle voleny kontaktní čipy. Další možností jsou biometrické čtečky které lze ale používat pouze v relativně čistém prostředí.

Počet zaměstnanců pro docházkový systém a další parametry

Počet zaměstnanců je parametr, který je třeba brát v potaz při výběru snímacího zařízení a způsobu přenosu dat do PC. Pro menší počet zaměstnanců (50 a méně) obvykle svou kapacitou postačují levnější a pomalejší zařízení. S rostoucím počtem zaměstnanců a požadavkem na rychlost jejich odbavení v krátké době začátku a konce pracovní doby nároky a tím i cena pořízení docházkového systému rosteS počtem zaměstnanců nepřímo souvisí parametr počet přístupových míst. Rychlost odbavení jednoho zaměstnance má své přirozené limity. Odbavení hromadného odchodu a příchodu zaměstnanců je pak nutné řešit zvýšením počtu snímacích zařízení. U rozsáhlejších systémů je napojení na datovou síť již nutnou podmínkou.