Docházka   |   Přístupový systém   |   Vyvolávací systémy   |   Kontakty    

Podpora 24/7

Technik :

Kontakty
Tel: 220 770 100
220 770 100

Docházka

Systémy docházky, je několik možností jak řešit systém hlídaní docházky zaměstnanců, papírové, klasické píchačky, elektronicky. Nejefektivnější řízení docházky zaměstnanců, je samozřejmě elektronické, dnes řízené počítačem.

Druhy počítačová docházka:

Docházka s otiskem prstu

Dnes nejmodernější způsob, jak evidovat příchody zaměstnanců, prakticky žádná možnost zneužití, pro zaevidování příchodu, je nutno přiložit prst, k čtečce, proto je zde nulová možnost zneužití (příchod a odchod, může zadat pouze určený zaměstanec)

Docházka s RFID – klíčenkou, kartou

Je levnější způsob, jak evidovat příchody zaměstnanců, nevýhodou je nutnost nošení karty, ale v případě kdy docházkový systém je spojený s otevíráním dveří, je menší možnost zneužití systému, předáváním karty poslednímu odcházejícímu zaměstnanci, který provede odhlášení všech.

Docházka s číselníkem

Systém docházky, s číselném přihlášením, je nejméně bezpečný způsob, přihlašování zaměstnanců k docházce. Využívá se jako alternativa k terminálů s otiskem prstu, v případě že se korektně nedá načíst daný otisk. Použití pouze číselném kódem jako samostatný docházkový systém je spíše ojedinělé a dnes nepoužívané řešení autorizace zaměstnance.

Počítačová docházka

Software v počítači, jednou s možností je pouze instalovaný software v počítači a přihlášení pomocí hesla, tato možnost vedení docházky je hlavně pro cesťáky, obchodní zástupce a zaměstnance, které každodenně nechodí na stálé pracoviště.